Neljapäeval, 25. aprillil kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) 20. Tartu Noore Kunsti Oksjoni tööde näitus. Näitusel on väljas 79 oksjonitööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones.

Kokku esitati 20. korda toimuvale noore kunsti oksjonile 300 tööd 146 erinevalt kunstnikult. Oksjonile valis komisjon 79 tööd 66 kunstnikult, sellest 57 tööd läheb müüki saalioksjonil ja 22 samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Tartu Noore Kunsti Oksjoni konsultant Reigo Kuivjõgi loodab, et tuleb taas edukas oksjon, kus tulemusega on rahul nii kunstnikud kui ka ostjad. „Kui saadaval on väga head tööd, siis tehakse juba üpris kõrgeid pakkumisi."

Oksjonile valis tööd välja 4-liikmeline komisjon, kuhu kuulusid Tartu Noore Kunsti Oksjoni konsultant Reigo Kuivjõgi, Tartu Kunstimuuseumi kuraator Julia Polujanenkova, Aadi Tegova ja oksjoni projektijuht Kristi Teras.

Noore kunsti oksjoni töid saab vaadata kolme nädala jooksul alates 25. aprillist kuni 15. maini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13 ja Kalevi 17). Oksjonitöödega saab alates 30. aprillist tutvuda ka veebikataloogis ja Osta.ee keskkonnas. 

Kahekümnes Tartu noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 16. mail kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja Osta.ee keskkonnas.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Kristi Teras, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 523 7274.

tnk thumbsup

Tagasi üles