Foto: Lilian Lukka

21. mail Tartu Loomemajanduskeskuses peetud üheteistkümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 72-st enampakkumisel olnud tööst 53. Oksjonil tehti rekord nii müüdud teoste arvus kui ka kalleimalt müüdud teose osas. Oksjon toimus samaaegselt nii saalis kui ka Osta.ee portaalis.

Kõige kallimalt müüdi kaks Edward von Lõnguse tööd: pakitud töö „Põrsas kotis" 2050 euroga ja nii Tallinna kui Tartu seintelt tuttav töö „Alasti keiser" 1950 euroga. Kõige kõrgema hinnatõusu tegigi „Põrsas kotis", mille alghind oli 1 eurot. Oksjoni lõppedes ostja pakitud tööd ei avanud.

Tööde hinnad ulatusid 55 eurost 2050 euroni.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul näitas seekordne oksjon taaskord kõnekalt, et loomemajanduskeskus on õigel teel noort kunsti esindades: „Publik näeb noores kunstis väärtust ja tahab seda oma koju seinale soetada. Nii nagu tänavakunst on pakkunud Tartus rohkem kõneainet kui kusagil mujal Eestis, müüs ka tänavakunst Tartule omaselt sel oksjonil kõige paremini," lisas Kuivjõgi.

Oksjonit juhtis esmakordselt Jaanika Tammaru, kes lõpetab sel kevadel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 10. lennu lavastaja ja näitleja erialal ning töötab alates 2014. aastast lavastaja, näitleja, muusiku ja koreograafina teatris Must Kast.

Oksjoni korraldas Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad olid Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Oksjoni fotod: http://on.fb.me/1LjlFZF

Järgmine oksjon toimub juba sügisel, plaanide kohaselt 8. oktoobril. Järgmise oksjoni toimumisest ja uue kataloogi ilmumisest teate saamiseks, soovitame liituda uudiskirjaga.

tnk thumbsup

Telli uudiskiri

Ole kursis viimaste uudistega.
Lubame, et ei spämmi!

Partnerid ja toetajad

Tagasi üles