Kaader filmikompanii Pimik poolt lavastatud Edward von Lõnguse stencili "Alasti keiser" tutvustavast videost.

Neljapäeval 21. mail kell 18 toimuval oksjonil läheb enampakkumisele kokku 72 kunstiteost 58 kunstnikult, mis ühe osaleva kunstniku Tanel Tolstingu sõnul annab kokku väga põneva pildi Eestis kujutavas kunstis toimuva kohta.

Sel korral osaleb noore kunsti oksjonite ajaloo noorim kunstnik, 17-aastane Tartu Lastekunstikooli kasvandik Danel Ülper.

Sel korral on viimane võimalus osta Tartu noore kunsti oksjonitelt Kiwa teoseid, kes ületab etteantud vanusepiiri ning kellel tuleb sel sügisel Tartu Kunstimuuseumis suur isikunäitus.

Sel oksjonil osaleb erakordselt palju Eesti noorema kunsti tipptegijaid, nagu Jevgeni Zolotko, Kristi Kongi, Marta Stratskas, Mihkel Maripuu, Mihkel Ilus jt.

Oksjonist võtab osa väga palju hinnatud Tartu taustaga noori maalijaid, nagu Rauno Thomas Moss, Anna Hõbemäe, Tanel Tolsting jt.

Sel korral osaleb kaks oksjonitel uut, kuid Tartu tänavatel legendaarset tänavakunstnikku TAF ja Hapnik.

Osalevad maalikunstnik Edgar Tedresaar ja tänavakunstnik Edward von Lõngus, kes kumbki lõid hiljuti Tartu ja Tallinna tänavatele suurt avalikkuse tähelepanu äratanud kunstiteoseid.

Oksjonitöödega saab lähemalt tutvuda veebikataloogis (www.noorkunst.ee/kataloog), kus saab vaadata ka videoklippe, milles oksjonitöid tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Hanna-Liis Kont. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog, mille väljaandmist toetab Tartu linn.

Saalioksjonile saab kuni 20. maini registreeruda noorkunst.ee veebilehel.

Juba kolmandat korda toimub enampakkumine samaaegselt nii oksjonisaalis kui ka veebis Osta.ee keskkonnas. Oksjonit juhib esmakordselt noor näitleja ja lavastaja Jaanika Tammaru.

Kõik, kellel kohapeale tulla ei õnnestu, saavad oksjonitest osa võtta arvuti vahendusel Osta.ee kaudu või kasutades Osta.ee mobiilirakendust.

Osta.ee-s on oksjonid juba avatud 8. maist ning pakkumisi on tehtud päris paljudele töödele, kõige rohkem on pakkumisi kogunud Edward von Lõnguse teos „Põrsas kotis", mille alghind oli 1 euro.

Oksjoni juhtiv Jaanika Tammaru, kes teeb oksjonidebüüdi, lõpetab sel kevadel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 10. lennu lavastaja ja näitleja erialal ning töötab alates 2014. aastast lavastaja, näitleja, muusiku ja koreograafina teatris Must Kast.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Liina Raus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5560 7971, facebook.com/events/1590307211230867

tnk thumbsup

Telli uudiskiri

Ole kursis viimaste uudistega.
Lubame, et ei spämmi!

Partnerid ja toetajad

Tagasi üles