Neljapäeval, 20. oktoobril kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Näitusel on väljas 68 oksjonitööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones.

Kokku esitati üheksateistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 220 tööd 109 erinevalt kunstnikult. Oksjonile valis komisjon 68 tööd 54 kunstnikult, sellest 52 tööd läheb müüki saalioksjonil ja 16 samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi loodab, et tuleb taas edukas oksjon, kus tulemusega on rahul nii kunstnikud kui ka ostjad. „Kui saadaval on väga head tööd, siis tehakse juba üpris kõrgeid pakkumisi."

Oksjonile valis tööd välja 4-liikmeline komisjon, kuhu kuulusid SA Tartu Loomemajanduskeskus juhatuse liige Reigo Kuivjõgi, kunstikriitik Indrek Grigor, Tartu Kunstimuuseumi kuraator Julia Polujanenkova ja oksjoni projektijuht Kristi Teras.

Noore kunsti oksjoni töid saab vaadata kahe nädala jooksul alates 20. septembrist kuni 3. oktoobrini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13 ja Kalevi 17). Oksjonitöödega saab pärast näituse avamist tutvuda ka veebikataloogis ja Osta.ee.

Üheksateistkümnes Tartu noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 4. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja Osta.ee keskkonnas.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Kristi Teras, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 523 7274.

tnk thumbsup

Telli uudiskiri

Ole kursis viimaste uudistega.
Lubame, et ei spämmi!

Partnerid ja toetajad

Tagasi üles